Pakowanie produktów sypkich pylistych – najlepsze maszyny

Kupując produkty sypkie o dużym stopniu pylistości (czyli takie jak w branży spożywczej np. mąka, czy cukier puder, a w przemyśle między innymi cement i inne towary o podobnej konsystencji) dostajemy produkt zapakowany w szczelnie zamknięte, zabezpieczone opakowania. Rzadko zastanawiamy się nad procesem pakowania tego typu towarów.

Zapotrzebowanie na pakowanie

Jak można się domyślić – ludzkie ręce nie są w stanie wykonać skomplikowanych czynności związanych z pakowaniem produktów pylistych na skalę masową. Dlatego zaprojektowano i stworzono maszyny pakujące produkt sypki pylisty w sposób precyzyjny, zautomatyzowany i wydajny.

 

Pakowanie produktów pylistych – techniki

Zapakowanie mocno pylistych produktów w szczelne, trwałe i estetyczne opakowana jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik i procesów ważenia oraz pakowania. W tym celu wykorzystywane są głównie różnego rodzaju maszyny pakujące w pionie.

Pionowe automaty pakujące

Pionowe automaty pakujące wykorzystywane są na szeroką skalę w farmacji i przemyśle kosmetycznym czy chemicznym. Ten rodzaju urządzeń pakujących sprawdza się najlepiej przy pakowaniu produktów o konsystencji proszkowej lub pyłowej.

Precyzja automatów pakujących i proces pakowania

Pionowe pakowaczki ważą i za pomocą precyzyjnego dozownika i przesypują odpowiednią ilość produktu do opakowań, którymi zazwyczaj są różnego rodzaju torebki. Następnie formowany jest pionowy zgrzew saszetki, woreczka czy torebki. W tym samym czasie zamykane jest dolne zamknięcie następnego opakowania. Urządzenie pakujące pionowe zwykle działa w systemie start – stop.

Oto najbardziej polecane przez nas maszyny do pakowania produktów sypkich, pylistych:

 

Automat do pakowania produktów sypkich pylistych

Ten model pakowarki pionowej jest przeznaczony do formowania, napełniania, uszczelniania i cięcia pakietów. Objętościowy dozownik pozwala na odmierzenie założonej ilości produktu poprzez objętościowe napełnienie kubków według obrotów ślimaka.

Maszyna pakuje następujące produkty: mleko w proszku, cement, mąka, kreda, i inne towary o podobnej strukturze. Wydajność tego rodzaju pakowaczki wynosi do 15 pak./min., w zależności od wymiarów opakowania.

 

Maszyna do pakowania w saszetki

Inaczej zwana – saszetkarką to automat do pakowania produktów sypkich również z pyłem. Ten automat jest przeznaczony do organizacji nieprzerwanego cyklu fasowania produktów mocno sypkich również pylących drobnofrakcyjnych, a także wydajnego pakownia ich małymi porcjami do opakowania typu „saszetka”.

Co zatem zapakuje saszetkarka?

Tą maszyną zapakujesz na przykład mleko w proszku, różnego rodzaju proszkowe produkty medyczne, przyprawy, kawę rozpuszczalną, sól czy pieprz.
Zastosowany dozownik wagowy jest przeznaczony stricte do odmierzania produktów sypkich, dlatego produkt odmierzany jest precyzyjnie.

 

Linia do pakowania mąki w opakowania doypack

Półautomat z dozownikiem wagowym jest przeznaczony do dozowania, napełniania oraz uszczelniania opakowań. Wagowy dozownik pozwala na precyzyjne odmierzenie wagi produktu.

Praca z tego rodzaju półautomatem jest wydajna i wygląda w następujący sposób: operator otwiera opakowania doy-pack na specjalnym „klinie”, następnie podstawia je pod lej wysypowy i naciska pedał. Wówczas dozownik wagowy wysypuje odmierzoną ilość produktu. Operator podstawia opakowanie pod element zgrzewający wraz z naniesieniem daty produkcji.

Maszyna pakuje produkty pyliste, między innymi takie jak mąka, suplement diety itp., oraz produkty nieżywnościowe o podobnej strukturze.

 

Doypack – czym jest to opakowanie?

Doypack to nowoczesne i uniwersalne opakowanie foliowe, rodzaj saszetki o specjalnej strukturze usztywniających zgrzewów. Tego rodzaju opakowanie może samodzielnie stać, posiada funkcjonalne zamknięcie strunowe, doskonale nadaję się do pakowanie różnego rodzaju produktów także sypkich pylistych.

Pakowanie w saszetki doypack

Saszetki typu doypack ze względu na swoją funkcjonalność, trwałość i estetyczny wygląd stają się coraz bardziej popularne w różnych gałęziach przemysłu dlatego warto zainwestować w maszynę pakującą do pakowania w doypack.

 

Maszyna do pakowania mąki w opakowania papierowe

Do pakowanie tak pylistego produktu jakim jest mąka najbardziej odpowiednia będzie linia do pakowania mąki w opakowania papierowe po 1 kg. Przedstawiana linia pracuje następująco: Gotowe torby papierowe z tak zwanego magazynu (mieści się w nim ponad 200 sztuk) są automatycznie otwierane i układane do komórki podajnika.

Proces pakowania automatem

Opakowanie znajdując się w komórce wypełnia się produktem według jego wagi, a następnie, po „dobiciu” jest podawane na węzeł do składania górnej części. W kolejnym etapie odcinany jest nadmiaru wierzchołka opakowania,  przekazanie do owinięcie i klejenia pakietu. Gotowe, już wypełnione mąką, torby docierają do stołu składowania, z którego z łatwością trafia termotunelu opakowania zbiorczego.

 

Urządzenia do pakowania towarów pylistych

Pionowe maszyny pakujące przeznaczone do pakowania produktów sypkich pylistych charakteryzują się wysoką wydajnością i przede wszystkim – precyzyjnością odmierzania produktu. Opakowania mogą mieć różne rozmiary i specyfikę: saszetki, torebki papierowe, woreczki foliowe, doypack itp.

Dostępne u nas urządzenia pakujące produkt sypki charakteryzują wysoką wydajnością, jakością pracy i bezawaryjnością.

Pozostaw komentarz