Automaty pakujące do produktów pylistych

Aż cztery możliwości tworzenia opakowań umożliwiają maszyny przeznaczone do produktów pylistych, których jesteśmy producentem. Przede wszystkim maszyny te wykorzystywane są do artykułów spożywczych, ale ich sposób funkcjonowania pozwala również na obsługę materiałów budowlanych w pylistym stanie fizycznym. Umożliwiają one automatyczne pakowanie:

  • kawy,
  • soli,
  • przypraw,
  • mąki,
  • cementu.

Rodzaje opakowań

W zależności od typu działalności produkcyjnej naszych klientów, możemy zaproponować urządzenia, które będą w stanie wykonywać produkty w różnorodnych kształtach. Takimi maszynami do automatycznego pakowania soli, przypraw czy mąki są przede wszystkim automaty do tworzenia saszetek, a także opakowań typu Doypack.

Charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością i sprawnością działania, a w zależności od konkretnego rodzaju urządzenia, umożliwią one tworzenie od 10 do nawet 28 produktów w ciągu minuty pracy. Przyspieszy to znacznie pracę w stosunku do użytkowania tradycyjnych maszyn, co przełoży się na większą efektywność funkcjonowania zakładu.

W ofercie naszej firmy znajdują się następujące automaty pakujące do produktów pylistych

Dzięki automatycznemu trybowi pracy zapewnia wysoką wydajność i usprawnia tym samym produkcję np. w branży gastronomicznej i przetwórczej. Cechuje się dużą funkcjonalnością: Przeznaczony do sypkich spożywczych i niespożywczych artykułów skutecznie formuje, napełnia, uszczelnia i tnie pudełka gwarantując ciągłość procesu fasowania. Z kolei objętościowy dozownik z wbudowanym ślimakiem pozwala na precyzyjne odmierzenie wymaganej ilości umieszczanego w urządzeniu towaru.

Automat do pakowania produktów sypkich w saszetki

Dzięki swojemu funkcjonalnemu mechanizmowi formowania i napełniania gwarantuje nieprzerwany ciąg fasowania. Wyposażona w precyzyjny dozownik wagowy dba o równomierne rozważenie artykułów z dobrą sypkością i małą frakcją oraz ich efektywne rozporcjonowanie do przygotowanych saszetek. Doskonale sprawdzi się w branży przemysłowej i gastronomicznej, w których szczególną rolę odgrywa hermetyczność zastosowanych rozwiązań odnośnie przechowywanych produktów.

Całkowicie zautomatyzowana linia produkcyjna zajmująca się procesem otwierania, podawania i wypełniania gotowych papierowych torebek mogących pomieścić 1 kg mąki. Do zasobnika urządzenia można włożyć ponad 200 sztuk torebek, które są precyzyjnie napełniane i „dobijane”, po czym następuje ich docięcie, zawinięcie i zaklejenie, a na etapie końcowym są one zbiorczo składowane. Dzięki pełnemu zmechanizowaniu elementów urządzenia zostaje zapewniona pełna efektywność jego działania.

Ten półautomat znacznie usprawnia produkcję zarówno w branży przemysłowej jak i gastronomicznej. Wyposażony w dozator wagowy umożliwia precyzyjne i szybkie napełnianie saszetek artykułami o strukturze pylistej. Obsługa ręczna operatora polegająca na podstawieniu saszetek pod lej wysypowy i następnie ręcznym zgrzewaniu z naniesieniem daty produkcji pozwala poddawać na bieżąco kontroli nie tylko jakość dozowanych produktów, ale i moc przerobową urządzenia