Dozownik wagowy do produktów sypkich

Dozownik do pakowania produktów sypkich

Sprawnie działająca linia produkcyjna to podstawa każdego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją i wytwarzaniem towarów. Oprócz profesjonalnych automatów do pakowania, podajników oraz kartoniarek istnieje szereg innych udogodnień i sprzętów, które mogą pomóc w przyspieszeniu i usprawnieniu pracy całego zakładu. Przy różnego rodzaju artykułach sypkich warto zastanowić się np. nad uzupełnieniem linii o dozownik do pakowania produktów sypkich.

Działanie dozownika do produktów sypkich

Urządzenie z wbudowaną wagą elektroniczną precyzyjnie odmierza towar. Dzięki temu można na bieżąco kontrolować ilość towaru i optymalizować pracę przedsiębiorstwa. Maszyna odważa artykuły krystaliczne, ziarniste i małych rozmiarów tj.: zboża, makaron, sól itp., oraz produkty nieżywnościowe o podobnej sypkiej bądź granulatowej strukturze. Nasz dozownik wagowy posiada także wygodny system pozwalający na regulowanie zakresu wagi porcji do pakowania, który możemy łatwo dopasować do rozmiaru opakowania. Dozownik wagowy ręczny zajmuje niewiele miejsca i jest niezwykle prosty w obsłudze - operator maszyny nie będzie miał problemów z opanowaniem zasad jego działania. Jak wygląda cały proces ładowania towaru przy użyciu naszego urządzenia?

W pierwszej kolejności operator otwiera opakowania, podstawia je pod lej wysypowy i naciska pedał. Ta prosta czynność uruchamia cały proces - dozownik wagowy wysypuje wówczas odmierzoną ilość produktu do podstawionej saszetki czy torebki papierowej bądź foliowej. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie. Ostatnim etapem jest zabezpieczenie towaru przed ewentualnym otwarciem przy pomocy zgrzewarki lub zszywarki. Po szczelnym zamknięciu towaru należy jeszcze jedynie nanieść datę produkcji.

Tak przygotowany towar można przetransportować do magazynu bądź przekazać do wysyłki do klienta. Klientom poszukującym udogodnień dla swojego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją artykułów sypkich polecamy nie tylko nasze precyzyjne dozowniki wagowe. W ofercie posiadamy także profesjonalne automaty przystosowane do tego rodzaju artykułów.

dozownik wagowy

Sprawdź, jak działa nasz dozownik wagowy:

Dozownik wagowy do produktów sypkich - najważniejsze parametry

CECHA LICZBA
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) max.1 000 x 1 000 x 2 000
Produkcyjnośćdo 40 op./min
Zasilanie230 V, 50 Hz
Pobór mocy0,8 kW/h

Ta maszyna pakuje w:

pakowanie
torebka
4
5011417562512_T1_Vanish_Gold_Oxi_Action_Powder_Fabric_Stain_Remover

Dozownik wagowy do produktów sypkich

Interesuje Cię ta maszyna pakująca?

Nie gryziemy, kliknij przycisk i przejdź do kontaktu. Chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej maszyny. Jesteśmy w tym naprawdę dobrzy - nasze maszyny znajdziesz w firmach w całej Polsce.