Automat pakujący produkty sypkie - standard

Automat do pakowania produktów spożywczych sypkich (bez pyłu)

Automat jest przeznaczony do formowania, napełniania, uszczelniania i cięcia pakietów. Wagowy dozator pozwala na precyzyjnie odmierzenie wagi produktu. Maszyna pakuje produkty krystaliczne, ziarniste, małych rozmiarów tj.: zboża, makarony, orzechy, cukier, herbata, słodycze, przyprawy itp., oraz produktów nieżywnościowych o podobnej strukturze. Automat nie pakuje produktów pylistych tj. cukru pudru, mąki itp.

Zastosowanie automatu do pakowania

Pionowy automat pakujący służy do nieprzerwalnego procesu pakowania metodą wagową dawkowania różnej sypkiej (trudno sypkiej), niepylącej się produkcji i opakowania w folię polimerową. Automat do fasowania ma pneumatyczno-mechaniczny automat do pakowania i dozownik wagowy. Przy automatycznym trybie wydajność wynosi do 40 opakowań/min.

Pionowy automat pakujący

Ze względu na sposób dawkowania i charakterystykę dozownika automat do fasowania może spontanicznie zmieniać porcje pakowanego produktu, a tym samym osiągnąć bardziej dokładne dozowanie. Nie ma ograniczenia zmiana fasowanej produkcji w automacie z objętościowym dozownikiem.

automat standard

Szybki i stabilny automat pakujący

Różni się to wyposażenie od innych maszyn wykorzystaniem pneumatyczno-mechanicznego automatu do opakowania, który ma kombinowane napędy (naciąganie taśmy przeprowadza się za pomocą silnika elektrycznego i pasków, ściąganie i rozciąganie spawanych elementów węzła spawalniczego kosztem napędów pneumatycznych). Ta kombinacja zwiększa szybkość automatu i pozwala na wykorzystanie bardziej szerokich taśm do pakowania.

Sprawdź, jak działa nasz automat:

Pionowy automat pakujący - najważniejsze parametry

CECHA LICZBA
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) max.2700 mm x 1600 mm x 1800 mm
Produkcyjnośćdo 30 opak./min. (w zależności od wymiarów opakowania)
Zasilanie400 V, 50 Hz
Pobór mocy2,2 kW / godz.

Ta maszyna pakuje w:

4
pakowanie

Automat pakujący produkty sypkie

Interesuje Cię ta maszyna pakująca?

Nie gryziemy, kliknij przycisk i przejdź do kontaktu. Chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej maszyny. Jesteśmy w tym naprawdę dobrzy - nasze maszyny znajdziesz w firmach w całej Polsce.