Najlepsza linia do pakowania produktów nieżywnościowych

Przedsiębiorstwa produkujące produkty nieżywnościowe, zwłaszcza te pakowane w duże opakowania mogą zaopatrzyć się w specjalnie przystosowane do tego rodzaju produkcji maszyny pakujące. Najlepiej wybrać zautomatyzowane urządzenie do pakowania, które znacząco usprawni proces produkcji i pakowania towarów.

 

Pionowy automat pakujący do pakowania Pelletu

Automatyczna Pakowaczka do pelletu przeznaczona jest do pakowania w worki niewielkimi dawkami sypkich niepylących produktów.

Urządzenie pakujące do pelletu pakuje wiele innych produktów o podobnej specyfice pod kątem konsystencji i pylistości, takich jak: węgiel, kamienie dekoracyjne, nawozy, pasza, paliwowe granulki, proszek do prania, piasek, cukier, zboże, sól, żwir, kamienie, żwir, wypełniacze dla zwierząt, i inne produkty niespożywcze. Tego modelu nie wykorzystuje się do fasowania pylącej się (trudno sypkiej) produkcji (czyli takich produktów jak np. mąka, rodzynki, chrupki kukurydziane).

 

Maszyna do pakowania produktów nieżywnościowych – specyfika

Maszyna wyposażona w dozownik wagowy, który wysypuje odmierzoną ilość produktu, następnie operator przenosi opakowanie pod element zgrzewający wraz z naniesieniem daty produkcji. Wagowy dozownik pozwala na precyzyjnie odmierzenie wagi produktu.

 

Napęd pneumatyczno – mechaniczny

Poza tym pakowarka wyposażona jest w napęd kombinowany czyli pneumatyczno-mechaniczny. Oznacza to, że naciąganie taśmy przeprowadza się za pomocą silnika elektrycznego i pasków, a ściąganie i rozciąganie spawanych elementów węzła spawalniczego kosztem napędów pneumatycznych. Ta kombinacja zwiększa szybkość automatu i pozwala na wykorzystanie bardziej szerokich taśm do pakowania.

 

Tryb pracy pakowaczki

Pracuje w trybie automatycznym, jej wydajność wynosi do 10 opakowań/min. Automat wykorzystuje się na ziemi. Dużym autem stosowania tej maszyny pakującej jest fakt, że szerokość wykorzystywanej dla opakowania taśmy jest dość spora i wynosi maksymalnie 1050 mm.

 

Automat do fasowania

W celu zmiany rozmiaru opakowania, automat do fasowania można dodatkowo skompletować z urządzeniem do utworzenia woreczka (tubus-kołnierz). Tubus to rura metalowa, przez którą sypie się produkt napełniając opakowanie. Dawkowanie produktu przeprowadza się na dozowniku taśmowym lub wibracyjnym. Produkt jest dozowany do kubełka o pojemności do 25 l , który jest zamontowany na tensometrach inaczej mówiąc – wagowo, w celu zwiększenia dokładności dawki.

Automat jest przeznaczony do formowania, napełniania, uszczelnia i cięcia pakietów z folii polietylenowej. Domyślnie automat wyposażony jest w przygotowywany na zamówienie jeden kołnierz dedykowany do konkretnej wagi, rozmiaru i średnicy opakowania.

Pozostaw komentarz