Nowoczesne maszyny pakujące

Rosnące potrzeby przemysłu niosą za sobą rozwój wszelkich gałęzi produkcji, także procesu pakowania produktów. Technika i technologia wciąż się rozwija i dotrzymuje tempa zmianom na rynku i potrzebom przedsiębiorców.

Dlatego w dziedzinie opakowań i maszyn pakujących obserwujemy pojawiające się stale nowe maszyny i coraz bardziej zaawansowane technologicznie oraz bardziej wydajne elementy linii produkcyjnych. Dzięki ich wykorzystaniu tempo pracy rośnie, a koszty produkcji spadają.

 

Nasze maszyny nowej generacji

Firma Wapak „Wasze pakowanie” także dba o dostępność zaawansowanych technologicznie nowoczesnych maszyn pakujących. W naszej ofercie można znaleźć takie automaty jak pakowaczki typu flow pack, doypack, różnego rodzaju maszyny do pakowania w folię, kartoniarki, automaty do pakowania w słoiki, butelki czy opakowania zbiorcze – tak zwane multipaki.

Maszyny do pakowania… wszystkiego!

Poza dużą różnorodnością typów opakowań wśród nowoczesnych maszyn z naszej oferty wyróżniają się też te, które posiadają szerokie spektrum pakowanych produktów – spożywczych i niespożywczych.

 

Nowoczesne funkcjonalności automatów pakujących

Nowej generacji automaty pakujące to takie, które posiadają dodatkowe funkcjonalności i moduły usprawniające proces pakowania, takie jak precyzyjne dozowniki (wagowe, taśmowe) czy podajniki (taśmowe, ślimakowe, kubełkowe).

Maszyny pakujące nowej generacji

Wiele z dostępnych u nas maszyn pakujących posiada liczne udoskonalenia, dzięki którym produkowane opakowania są wyjątkowo szczelne i wytrzymałe. Coraz powszechniejsze są automaty pakujące, posiadające możliwość zgrzewania stałocieplnego, które jest niezbędne do pracy na foliach typu laminat.

 

Bezpieczeństwo i bezawaryjność w procesie pakowania

Jedną z podstawowych kwestii, na które zwracamy uwagę przy wyborze nowoczesnych maszyn pakujących jest bezpieczeństwo. Technologia pozwala uzyskać wyższy stopień automatyzowania produkcji przy jednoczesnym zapobieganiu nieprawidłowości czy zagrożeń.

Systemu bezpieczeństwa automatów pakujących

Dostępne u nas maszyny pakujące wyposażone są w systemy bezpieczeństwa, odpowiednie dla specyfiki urządzenia czujniki czy fotokomórki. Dzięki temu praca nie tylko nabiera szybszego tempa (unikamy usterek i awarii hamujących proces) ale też zapewniamy bezpieczeństwo pracowników i oszczędzamy na ewentualnych naprawach sprzętu.

 

Innowacyjne maszyny pakujące w naszym katalogu

W naszym katalogu znajdują się nie tylko zaawansowane technologicznie maszyny pakujące i inne automaty, ale także kompletne linie produkcyjne z bogatym spektrum funkcjonalności i możliwości. Korzystamy wyłącznie z najlepszych części, dbając o przygotowanie maszyn o najlepszych możliwych parametrach. Dlatego znajdziecie u nas maszyny doskonale nadające się do wykorzystania we wszelkich gałęziach przemysłu.

Wszystkie nasze linie i poszczególne automaty oraz półautomaty są niezwykle solidne, bezawaryjne i dostosowane do wszelkich, także skomplikowanych procesów pakowania

 

Automat do pakowania w DoyPack – nowoczesna maszyna pakująca

Doskonałym przykładem nowej generacji maszyn pakujących jest dostępny w naszej ofercie automat do pakowania w DoyPack.

Maszyna do pakowania produktów sypkich w „doypack” DP-WAIZ z dwoma dokładnymi dozownikami wagowymi jest przeznaczona do dozowania (wagowo), napełniania oraz uszczelniania opakowań. Wagowy dozownik pozwala na precyzyjne odmierzenie wagi produktu.

 

Jak działa nowoczesny automat do pakowania w doypack

Operator umieszcza opakowania w przeznaczonym miejscu, automat otwiera opakowania, za pomocą specjalnego „klina” rozszerza opakowanie, dozownik wagowy wsypuje odmierzoną ilość produktu do opakowania, a następnie maszyna zgrzewa i nanosi datę produkcji. Automat pakuje do 20 opakowań sypkiego produktu na minutę.

 

Maszyna do pakowania produktów sypkich

Automat tego typu pakuje wszelkiego rodzaju produkty krystaliczne, ziarniste, małych rozmiarów, takich jak na przykład zboża, makarony, sól itp., a także różne produkty nieżywnościowe o podobnej strukturze.

Pozostaw komentarz